pit2

Lider zatrzymany

W minioną niedzielę do Przysietnicy zawitał lider tegorocznych rozgrywek, drużyna Arłamowa Ustrzyki Dolne, która chciała wykorzystać sobotni remis Czarnych z Przełomem i odskoczyć od jasielskiej drużyny w ligowej tabeli.
Pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie przyjezdni. Już w 8 minucie z bliskiej odległości głową strzelał Hanson Kumah-Doe, ale na posterunku był Sieniawski. Kilka minut później sędzia dopatrzył się faulu na Mateuszu Wąchockim w naszym polu karnym i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Kamil Różycki i goście objęli prowadzenie. Do wyrównania tuż przed przerwą strzałem z około 15 metra doprowadził Krzysztof Bieda.
Druga połowa zaczęła się od mocnych ataków gości, co przyniosło efekt już w 56 minucie. Z linii końcowej boiska piłkę na dłuższy słupek dośrodkował Mariusz Wethacz, a debiutujący w zespole Arłamowa Dominik Szczurek z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Do remisu po raz kolejny doprowadził Bieda, który w swoim stylu wymanewrował czterech przeciwników i mocnym strzałem od poprzeczki pokonał bezradnego w tej sytuacji Szpiecha. Kilka minut później Iskra za sprawą Biedy mogła objąć prowadzenie, ale nasz napastnik przestrzelił w dogodnej sytuacji. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylić chcieli także podopieczni Grzegorza Tkacza, ale w bramce pewnie interweniował Sieniawski, chroniąc drużynę przed stratą kolejnej bramki.
Spotkanie kończy się podziałem punktów. Arłamów utrzymał pozycję lidera krośnieńskiej okręgówki, a Iskra przedłużyła serię spotkań bez porażki na własnym stadionie do siedmiu.
W najbliższej kolejce na stadionie w Brzozowie, rozegramy derby gminy! Już dziś zapraszamy na to spotkanie!

Iskra Przysietnica – Arłamów Ustrzyki Dolne 2-2 (1-1)

0-1 Kamil Różycki (32, karny), 1-1 Krzysztof Bieda (45), 1-2 Dominik Szczurek (50), 2-2 Krzysztof Bieda (75)

Iskra: Szymon Sieniawski – Bartłomiej Banaś (67 Jakub Pietryka), Dominik Rogula, Łukasz Kurzydło (58 Albert Szczepek), Krzysztof Wacek (46 Marek Szałajko) – Mateusz Buczek, Łukasz Brożek, Dariusz Pietryka, Paweł Knap – Krzysztof Bieda (85 Arkadiusz Ankowski), Michał Boczar; trener Sławomir Skwarcan.

Arłamów: Paweł Szpiech – Daniel Rąpała, Nazar Melnyczuk, Hanson Kumah-Doe, Filip Fundanicz – Mariusz Wethacz, Miłosz Galant (37 Dominik Szczurek), Fabian Popowniak (70 Arkadiusz Józefiak), Paweł Ziemba, Kamil Różycki (65 Sebastian Matiasik) – Mateusz Wąchocki; trener Grzegorz Tkacz.

Sędziowali: Maksymilian Nestorowicz oraz Łukasz Matuszek i Krzysztof Mazur.

Żółte kartki: Michał Boczar – Miłosz Galant, Dominik Szczurek, Mateusz Wąchocki.

Widzów około 200.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.