pit2

Emocje do samego końca

W 3 i 4 kolejce Iskra mierzyła się z drużynami z którymi w poprzednim sezonie nie potrafiła wygrać. Najpierw do Przysietnicy zawitała Nafta Jedlicze, która rok wcześniej zlała nas 5:0, a tydzień później udaliśmy się do Sieniawy by zrehabilitować się za przegrany deszczowy i czerwony mecz sprzed kilku miesięcy.

Pojedynek z podopiecznymi Lecha Czaji trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem a najlepszą sytuację na otwarcie wyniku miał Bieda, ale jego strzał obronił Płonka.
Druga część spotkania zaczęła się świetnie dla Iskry. W 57 minucie Bartek Banaś skierował piłkę do bramki rywali i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Radość na trybunach trwała jednak tylko 9 minut bo goście za sprawą Jakuba Krawczyka doprowadzili do remisu. Ostatnie zdanie należało jednak do podopiecznych Sławka Skwarcana. W doliczonym czasie gry świetną piłkę dostał Bieda, który popędził na bramkę Płonki i strzałem po długim rogu zapewnił Iskrze komplet punktów.

Iskra Przysietnica – Nafta Jedlicze 2-1 (0-0)

1:0 Bartłomiej Banaś (58), 1-1 Jakub Krawczyk (64), 2-1 Krzysztof Bieda (90)

Iskra: Szymon Sieniawski – Bogusław Gładysz, Mateusz Buczek, Dominik Rogula, Dariusz Pietryka (70 Łukasz Brożek), Bartłomiej Banaś (73 Paweł Knap), Wojciech Bąk, Michał Boczar, Łukasz Kurzydło (84 Jakub Pietryka) – Krzysztof Bieda (90+2 Przemysław Gazdowicz), Albert Szczepek (80 Arkadiusz Ankowski); trener Sławomir Skwarcan.

Nafta: Rafał Płonka – Grzegorz Szopa, Krystian Gębarowski (66 Mateusz Biernat), Jakub Krawczyk, Michał Krupa – Karol Rymarczyk, Lech Czaja (85 Witold Klimczyk), Jakub Stodolak, Wojciech Haznar (80 Bartosz Subik), Paweł Półchłopek – Bartosz Kut (55 Konrad Rymarczyk); trener Lech Czaja.

Sędziowali: Rafał Komański oraz Wacław Bocoń i Dariusz Buczyński.

Żółte kartki: Michał Boczar – Mateusz Biernat, Karol Rymarczyk.

Widzów około 200.

Uskrzydleni zwycięstwem nad Naftą udaliśmy się do Sieniawy, która w obecnych rozgrywkach pokonała Rymanów i Korczynę, ale także zanotowała porażkę z Nowotańcem. Kibice zgromadzeni na trybunach w ten upalny dzień nie musieli długo czekać na bramki. Już w 5 minucie Bieda zachował czujność pod bramką Żaka i z bliska umieścił piłkę w siatce. Miejscowi chcieli szybko odpowiedzieć, ale czujnie grający defensorzy nie pozwalali na zbyt wiele, a strzały z daleka pewnie odbijał Rzepka. Najlepsze okazje do podwyższenie wyniku miał Albert, ale dwukrotnie lepszy okazał się golkiper Wisłoka.
Druga część spotkania zaczęła się jeszcze lepiej niż pierwsza. W 48 minucie obrońcom urwał się Brożek, strzał którego odbił Żak i mimo że zdołał jeszcze trącić piłkę przy dobitce Banasia, to nie uchroniło go to przed stratą drugiej bramki. Iskra mogła dobić rywala kilka minut później, ale z błędu obrońcy nie skorzystał Albert.
Gdy wydawało się że jest już po emocjach w 86 minucie sędzia dopatrzył się faulu Rzepki na rywalu za linią pola karnego. Czerwona kartka dla naszego bramkarza i rzut wolny z okolicy 16 metra! Na bramkę powędrował wprowadzony kilka minut wcześniej Ankowski, ale przy mocnym i celnym strzale Zajączkowskiego nie miał szans. 1:2, gramy w osłabieniu, na bramce zawodnik z pola a gospodarze uskrzydleni bramką kontaktową ruszają do ataków. Podobnie jak tydzień wcześniej tak i teraz ostatnie zdanie należało jednak do Iskry. Grający na szpicy Kurzydło, popędził z piłką na bramkę Wisłoka, wpadł w pole karne i tak zakręcił obrońcą i bramkarzem, że Ci aby go zatrzymać dopuścili się faulu. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Wojtek Bąk i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Już w najbliższą środę rozegramy mecz pucharowy w Niebocku, a w 5 kolejce klasy okręgowej do Przysietnicy zawita Kotwica Korczyna, która pokonała Jedlicze i zaliczyła 3 porażki z rzędu z Sieniawą, Rymanowem i Nowotańcem.

Wisłok Sieniawa – Iskra Przysietnica 1-3 (0-1)

0-1 Krzysztof Bieda (5), 0-2 Bartosz Banaś (48), 1-2 Dominik Zajączkowski (87), 1-3 Wojciech Bąk (95)

WIsłok: Kamil Żak – Łukasz Krzyżanowski, Mateusz Oleniacz, Paweł Wacławski, Marcin Szybka (70 Mateusz Krakoś) – Mateusz Kolanko, Mateusz Folcik, Kamil Kruszyński, Bartosz Miklaszewski (63 Dawid Miklaszewski) – Dominik Zajączkowski, Mateusz Zajączkowski (87 Krzysztof Wojtowicz) ; trener Sylwester Sikorski.

Iskra: Łukasz Rzepka – Baretk Banaś, Łukasz Brożek (50 Wojtek Bąk), Bogusław Gładysz, Paweł Knap – Łukasz Kurzydło, Dariusz Pietryka, Jakub Pietryka (90 Przemysław Pietryka), Dominik Rogula – Albert Szczepek (60 Daniel Sobota], Krzysztof Bieda (80 Arkadiusz Ankowski); trener Sławomir Skwarcan.

Sędziowali: Piotr Farion, Edward Szczurek oraz Paweł Jachym.

Żółte kartki: Dawid Miklaszewski, Kamil Żak – Albert Szczepek, Łukasz Rzepka.

Czerwona kartka: Łukasz Rzepka (86)