pit2

Derby są nasze!

Mecz który elektryzował całą gminę. Spotkanie derbowe rozgrywane pomiędzy Brzozovią Brzozów a Iskrą Przysietnica przyciągnęło na trybuny MOSiR-u w Brzozowie ponad pół tysiąca fanów obu ekip.
Brzozovia jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek i kiepsko radzi sobie na szczeblu klasy okręgowej. W rozegranych do niedzieli 8 spotkaniach nie zgromadziła jeszcze ani jednego punktu, a na dodatek nie potrafiła jeszcze zdobyć w tej lidze bramki! Iskra na przeciwległym biegunie, bo od początku sezonu radzi sobie dobrze i do liderującego Arłamowa traciła zaledwie 3 punkty.
Spotkania derbowe rządzą się jednak swoimi prawami i już niejednokrotnie pokazywały że wygrywa nie lepszy a bardziej zdeterminowany.
Mecz zaczął się wyśmienicie dla podopiecznych Sławomira Skwarcana, bo już w 15 minucie na uderzenie z bocznej strefy boiska zdecydował się Michał Boczar i zaskoczył tym bezradnego w tej sytuacji w bramce gospodarzy Oleniacza. Bramka która dała nam spokój i potwierdziła kto jest faworytem tego pojedynku. Brzozovia próbowała się odgryzać, ale większość tych prób kończyła się na linii obrony przesieckiego zespołu. Iskra starała się kontrolować przebieg gry i stwarzać sobie kolejne bramkowe sytuacje.
Druga część spotkania wyglądała podobnie. Iskra stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafiła zamienić ich na bramki. Swoje sytuacje zmarnowali Bieda i Bąk, któremu zabrakło centymetrów by skierować piłkę do pustej bramki. Gospodarze rzadko zapuszczali się w okolice bramki strzeżonej przez Sieniawskiego, a sam golkiper bardziej mógł spocić się udzielając wywiadów pomeczowych niż w trakcie spotkania.
Bramka strzelona na początku spotkania była jedyną w tym spotkaniu i chociaż nie porwało ono kibiców, to zgodnie z planem wywozimy z Brzozowa komplet punktów, grając przy tym na zero z tyłu.

Brzozovia MOSiR Alta Brzozów – Iskra Przysietnica 0-1 (0-1)

0-1 Michał Boczar (15)

Brzozovia: Maciej Oleniacz – Mateusz Bryś (46 Maksymilian Kot), Piotr Tesznar, Sylwester Cwynar, Konrad Mleczko (85 Mateusz Bednarz) – Daniel Lorenc (65 Kordian Nawrocki), Dawid Rzepka, Jarosław Sawicki, Oktawian Bujacz (67 Miłosz Zacharski), Kamil Barć – Arkadiusz Smoleń (75 Patryk Czuba); trener Konrad Bury.

Iskra: Szymon Sieniawski – Bogusław Gładysz, Mateusz Buczek, Krzysztof Wacek, Bartłomiej Banaś – Łukasz Brożek (58 Marek Szałajko), Dariusz Pietryka, Wojciech Bąk (67 Paweł Knap), Michał Boczar, Łukasz Kurzydło (72 Albert Szczepek) – Krzysztof Bieda (90 Przemysław Pietryka); trener Sławomir Skwarcan.

Sędziowali: Piotr Prajsnar oraz Krzysztof Wojnar i Damian Folcik.

Żółte kartki: Jarosław Sawicki, Konrad Mleczko – Łukasz Brożek, Paweł Knap.

Widzów około 500.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.