pit2

Bramki młodzieżowców…

Iskra dwukrotnie obejmowała prowadzenie w Nowotańcu, ale po 90 minutach to piłkarze Cosmosu cieszyli się ze zwycięstwa.
Nasi zawodnicy objęli prowadzenie po strzale Bogusława Gładysza, piłkę odbił golkiper miejscowych – Rafał Michura, a nadbiegający Albert Szczepek bez problemu skierował ją do bramki rywali. Cosmos długo nie mógł odrobić strat i dopiero w drugiej części spotkania do remisu doprowadził Arsen Hrosu. W I połowie dwie znakomite okazje zmarnował Bartosz Gołda oraz Piotr Laskowski. Świetnie w bramce Iskry spisywał się Szymon Sieniawski, który miał też sporo szczęścia, gdy po akcji Piotra Lenio i Piotra Laskowskiego oraz strzale Arsena Hrosu, nasz obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Wejście na boisko Piotra Lenio wniosło dużo pozytywnego do gry Cosmosu. Miał on swój udział przy wszystkich golach gospodarzy. Iskra ponownie objęła prowadzenie po strzale Pawła Knapa, piłka otarła się jeszcze o obrońcę miejscowych i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza. Cosmos ruszył do zdecydowanych ataków. Motorami napędowymi zespołu z Nowotańca byli Szymon Pluskwik i Piotr Laskowski, który doprowadził do remisu. Gola na wagę trzech punktów zdobył tuż przed końcem meczu Mateusz Szałankiewicz. Iskra, w której zagrał po powrocie z LKS Golcowa 29-letni Marek Szałajko, nie zdołała utrzymać korzystnego rezultatu i tym razem 90 minuta okazała się być pechowa.

Cosmos Nowotaniec – Iskra Przysietnica 3-2 (0-1)

0-1 Albert Szczepek (24), 1-1 Arsen Hrosu (64), 1-2 Paweł Knap (81), 2-2 Piotr Laskowski (84), 3-2 Mateusz Szałankiewicz (89)

Cosmos: Rafał Michura – Hubert Kędra (90 Mateusz Wyciszkiewicz), Michał Śmietana (46 Artur Ornat), Mateusz Szałankiewicz, Patryk Prajsnar (63 Gracjan Kwolek) – Mariusz Bok, Jakub Wyciszkiewicz, Szymon Pluskwik, Arsen Hrosu – Piotr Laskowski, Bartosz Gołda (56 Piotr Lenio); trener Janusz Sieradzki.

Iskra: Szymon Sieniawski – Dominik Rogula, Bogusław Gładysz, Szymon Rzepka, Bartłomiej Banaś – Dariusz Pietryka, Łukasz Brożek (65 Marek Szałajko), Łukasz Kurzydło (60 Wojciech Bąk), Michał Boczar (88 Przemysław Pietryka), Albert Szczepek (46 Paweł Knap) – Krzysztof Bieda (75 Kamil Jantosz); trener Sławomir Skwarcan.

Sędziowali: Antoni Pelczarski oraz Maciej Solecki i Tomasz Pikuła.

Żółte kartki: Gracjan Kwolek – Dariusz Pietryka.