pit2

Remis na inaugurację!

Na inaugurację sezonu 2019/2020 do Przysietnicy zawitał spadkowicz z IV ligi – Przełom Besko. Mecz zapowiadał się niezwykle ciężko, bo przeciwnik przywykł do tego że w konfrontacji z Iskrą regularnie kompletuje punkty.

Aby znaleźć mecz, w którym Iskra nie przegrała z Przełomem, trzeb cofnąć się aż do sezonu 2012/2013, gdy awansowaliśmy do okręgówki i dwukrotnie zremisowaliśmy z Beskiem 0:0.

Niedzielne spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe, a kibice zgromadzeni na stadionie w Przysietnicy nie mogli narzekać na nudę.

Już w pierwszej połowie Sieniawski i Jucha, musieli pokazać swoją klasę i bronić groźne strzały przeciwników. Otwarcie wyniku przyszło dopiero jednak w drugiej połowie, gdy do bramki Przełomu trafił Michał Boczar. A gdy w 72 minucie debiutancką bramkę po powrocie do Iskry zdobył Bieda, wydawało się że w końcu uda nam się pokonać Besko. Niestety świetna końcówka spotkania w wykonaniu gości i oblężenie naszej bramki poskutkowało zdobyciem 2 bramek i doprowadzeniem do remisu. Przyjezdni mogli nawet wygrać to spotkanie, ale świetnie na linii spisał się Sieniawski.

Z przebiegu meczu szkoda dwóch straconych punktów, ale przed spotkaniem chyba wszyscy remis z Beskiem brali by w ciemno.

Już w czwartek udajemy się do Odrzykonia, który w pierwszym spotkaniu przegrał z Nowotańcem 1:0.

ISKRA PRZYSIETNICA – PRZEŁOM BESKO 2-2 (0-0)

1-0 Michał Boczar (55), 2-0 Krzysztof Bieda (68), 2-1 Wojciech Pasternak (83), 2-2 Valerii Nikitchuk (90)

Iskra: Szymon Sieniawski – Mateusz Buczek, Dominik Rogula, Krzysztof Wacek, Jakub Pietryka – Paweł Knap (80 Przemysław Pietryka), Wojciech Bąk (60 Łukasz Brożek), Łukasz Kurzydło, Michał Boczar – Krzysztof Bieda (75 Arkadiusz Ankowski), Kamil Jantosz (46 Albert Szczepek, 88 Daniel Sobota); trener Sławomir Skwarcan.

Przełom: Krystian Jucha – Miłosz Nycz (75 Sławomir Kwiatkowski), Paweł Mogilany, Adam Osiniak, Paweł Sobota (44 Valerii Nikitchuk) – Konrad Kijowski, Jakub Szybka, Wojciech Pasternak, Tomasz Kapłon, Piotr Deptuch (65 Michał Szychowski) – Miłosz Folta (59 Michał Kaczor); trener Paweł Jaślar.

Sędziowali: Paweł Pitak oraz Dariusz Łuksa i Paweł Jachym.
Żółte kartki: Łukasz Kurzydło, Łukasz Brożek – Paweł Mogilany, Miłosz Nycz, Miłosz Folta, Konrad Kijowski.