ezgif.com-gif-maker
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
27 września 2023, 18:25

Zajęcia sportowe w lesie mogą okazać się nie tylko efektywnym wysiłkiem fizycznym, ale także ciekawym pomysłem na przerwanie rutyny treningowej. Ćwicząc w lesie pracujemy nie tylko nad ciałem, ale także nad duszą – las ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Trening w lesie to łączenie przyjemnego z pożytecznym – wzmacniamy swoje ciało, regenerujemy organizm i oczyszczamy psychikę. Aktywność fizyczna na łonie natury to doskonały pomysł, aby zatrzymać gonitwę myśli, zresetować głowę, dotlenić organizm i zyskać nowe pokłady siły.

I tak właśnie w ramach tej idei prowadzony był projekt “𝗦𝗽𝗼𝗿𝘁𝗼𝘄𝗮 𝗡𝗮𝘁𝘂𝗿𝗮” odsłona 2023 wspólnie z 𝗟𝗮𝘀𝗮𝗺𝗶 𝗣𝗮ń𝘀𝘁𝘄𝗼𝘄𝘆𝗺𝗶 jako 𝗣𝗔𝗥𝗧𝗡𝗘𝗥𝗘𝗠 wydarzenia Sport–Las Natura–Uczymy–Korzystamy–Szanujemy jako zajęcia sportowe przez piłkarzy LKS „Iskra” Przysietnica zarówno młodzików, juniorów jak i seniorów.
Nie ma nic lepszego dla naszego zdrowia niż świeże powietrze i oddech! Trening w lesie doskonale sprawdził się w tym, aby odpowiednio dotlenić zawodników i poprawić krążenie krwi całego organizmu. W lesie jest czyste, nieskażone spalinami powietrze, więc zajęcia sportowe w takim środowisku to samo zdrowie!
Zajęcia sportowe w lesie były doskonałym pomysłem. W lesie nie trzeba było stać w kolejce do maszyn ani też rezygnować z niektórych ćwiczeń ze względu na zajęty sprzęt. W lesie ile miejsca, tyle sprzętu, który można było wykorzystać do ćwiczeń. Drzewa stanowiły doskonały „sprzęt treningowy” do ćwiczeń siłowych. Gałęzie, pieńki, posłużyły jako naturalne „akcesoria” dzięki którym można było przeskakiwać przeszkody czy wykonywać przysiady. Pień drzewa posłużył jako asystent do wykonywania pompek i innych ćwiczeń. Zawodnicy w zajęciach sportowych skorzystali z bardzo ciekawego i różnorodnego ukształtowana terenu. Liczne pagórki i wzniesienia stanowiły skuteczne zwiększenie efektywności treningu, co doskonale wpływa na mięśnie nóg i wzmocnienie więzadeł.

Obcowanie z naturą przynosi same korzyści. Cisza lasu, drzewa dookoła, spokój i świeże powietrze – nie od dziś wiadomo, że spędzanie czasu w lesie pozwala nam naładować się pozytywną energią, a co dopiero wykonywany tam trening.

Serdecznie dziękujemy Naszemu 𝗣𝗔𝗥𝗧𝗡𝗘𝗧𝗢𝗪𝗜 za możliwość uczestniczenia w projekcie.
... WięcejSee Less

27 września 2023, 18:24

Zdjęcia z posta użytkownika Iskra Przysietnica ... WięcejSee Less

Skomentuj na Facebooku

Trening czyni mistrza

Super pomysł!!! 😁🙂

Kondycja musi być

26 września 2023, 14:59

W ramach projektu “𝗦𝗽𝗼𝗿𝘁𝗼𝘄𝗮 𝗡𝗮𝘁𝘂𝗿𝗮” odsłona 2023 wspólnie z 𝗟𝗮𝘀𝗮𝗺𝗶 𝗣𝗮ń𝘀𝘁𝘄𝗼𝘄𝘆𝗺𝗶 jako 𝗣𝗔𝗥𝗧𝗡𝗘𝗥𝗘𝗠 wydarzenia Sport–Las–Natura–Uczymy–Korzystamy–Szanujemy w poniedziałek 25 września br. odbył się pieszy rajd turystyczny ścieżką historyczno-dydaktyczną „Śladami zabudowań Brzozowa - Zdroju” zorganizowany przez Ludowy Klub Sportowy „Iskra” Przysietnica, w którym uczestniczyli zawodnicy miejscowego klubu, członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Sołeckich w Przysietnicy oraz najmłodsi wraz z rodzicami.

Wędrując ścieżką można zaczerpnąć nie tylko świeżego powietrza ale i pozyskać sporo informacji historycznych. Na ścieżce znajduje się 8 tablic tematycznych, dotyczących: historii uzdrowiska, które funkcjonowało na początku XX wieku, jego działalności, zaplecza uzdrowiska, zdroju, łazienek, schodów przy łazienkach, studni i gajówki. Swoistą atrakcję przy ścieżce historyczno-dydaktycznej „Śladami zabudowań Brzozowa- Zdroju”, dla spacerowiczów i turystów stanowi wiata spoczynkowa. Na jej ścianach znajdują się podobrazia, przedstawiające rekonstrukcje dawnych zdjęć 3 scen z życia Brzozowa-Zdroju autorstwa Arkadiusza Andrejkowa. Wiata spoczynkowa jest zwieńczeniem ścieżki historyczno-dydaktycznej, przybliżającej funkcjonowanie przedwojennego Brzozowa-Zdroju.

Przemierzając trasę, można było zapoznać się z historycznymi, zdrojowymi miejscami sprzed blisko stu lat.

Ścieżka historyczno-dydaktyczna jest miejscem wartym uwagi na mapie turystycznej Brzozowa, które należy koniecznie odwiedzić.

Serdecznie dziękujemy Naszemu 𝗣𝗔𝗥𝗧𝗡𝗘𝗧𝗢𝗪𝗜 za możliwość uczestniczenia w projekcie.
... WięcejSee Less

26 września 2023, 14:58

Zdjęcia z posta użytkownika Iskra Przysietnica ... WięcejSee Less

25 września 2023, 12:02

Plan treningów, oraz meczy na rozpoczynający się tydzień:

2️⃣5️⃣.0️⃣9️⃣ Poniedziałek
17:30 trening juniorów (trener Piotr Tabisz)

2️⃣6️⃣.0️⃣9️⃣ Wtorek
17:00 trening orlików (trener Marek Szałajko)
17:00 trening seniorów (trener Marian Wojtowicz)

2️⃣7️⃣.0️⃣9️⃣ Środa
17:30 trening juniorów (trener Piotr Tabisz)

2️⃣8️⃣.0️⃣9️⃣ Czwartek
17:00 trening orlików (trener Marek Szałajko)
17:00 trening seniorów (trener Marian Wojtowicz)

3️⃣0️⃣.0️⃣9️⃣ Sobota
11:00 mecz juniorów GKS Górnik Grabownica - Iskra Przysietnica

0️⃣1️⃣.1️⃣0️⃣ Niedziela
15:00 mecz seniorów Iskra Przysietnica - Florian Rymanów Zdrój
... WięcejSee Less

Mecz do zapomnienia....
Bramki dla Iskry zdobyli Piotr Rzepka i Dawid Wanic.
24 września 2023, 16:33

Mecz do zapomnienia....
Bramki dla Iskry zdobyli Piotr Rzepka i Dawid Wanic.
... WięcejSee Less

Skomentuj na Facebooku

Nie przegrywa ten kto upada, tylko ten kto się nie podnosi! Po burzy zawsze wychodzi słońce☀️🟥🟦 Głowa do góry Iskra!!!!

Niczym reprezentacja polski

To cieszy. Brawo.

Tam trampkarze pojechali ?

Trochę to jednak za wysoki wynik. Szkoda, że nie grał Daniel Wolanin

Popij wodą

View more comments